קצב אפריקאי

מאת: שרה סיגלט

מוציא לאור: אופיר ביכורים

קטגוריה: סיפורת

שפה: עברית

גודל: 3719.84 KB

עמודים: 198

"...לא רק הצפרדעים חיכו לי, גם דגים חיים בירכו אותי למחרת לרגל שובי. גשם עז ניתך ארצה. כל ה'אין כביש' היה מוצף בגובה של שלושים ס"מ, וכמויות נכבדות ממנו אף הגיעו עד המרפאה וחדרו לתוכה. ממש לא יכולתי להאמין למראה עיניי: דגים גדולים, בצבעים מרהיבים, הגיעו בשחייה, כל הדרך מהאוקיינוס האטלנטי היישר לפתח המרפאה, והחלו לשוט בצורה לוליינית הלוך ושוב".

ברגישות ובחיוך שוזרת ד"ר שרה סיגלט את פרטי פרטיה הקטנטנים של מציאות סהרורית וכאוטית, מרגשת ומאתגרת כאחת, במהלך שליחותה בגינאה ביסאו - מדינה אפריקאית קטנה השוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי. המשימה המורכבת לה נרתמה: הבאת בשורת הבריאות למדינה הענייה, בה בתי החולים נראים כבתי מטבחיים, ותושביה מתלבטים אם לטרוח ולהוסיף הוצאות אשפוז שיתווספו ממילא להוצאות הקבורה. מלבד פעילותה הנמרצת במרפאה הישראלית-אפריקאית להחדרת מודעות בריאותית בקרב אוכלוסייה קשת יום, המעדיפה לדבוק ברופאי אליל ובקמעות, חוברת ד"ר סיגלט לשני "מוסקיטרים" – קונסולית הכבוד של ביסאו בישראל, אישה מבוגרת ופעלתנית, וגבר פורטוגזי צעיר ואנרגטי, זמר רוק נערץ בעברו, הנקרע בין נאמנותו לאישה שמעבר לים לבין "נסיכה" מקומית. מסעות הרפתקניים, הכוללים אף היקלעות למצבים מסכני חיים וסחר ביהלומים, מתבלים את החוויה האפריקנית בחופן טלטלות נוסף...
כחובבת אתגרים אמיתית החלה ד"ר שרה סיגלט את לימודי הרפואה בגיל 35, בהיותה אם ל-3 ילדים רכים. כיום היא רופאת משפחה ומנהלת מרפאה בשירותי בריאות כללית בעיר חיפה. כמו כן, היא משמשת כמרצה בלימודי רפואת המשפחה בטכניון, ומדריכה במרפאתה סטודנטים ומתמחים. כרעייה צעירה התגוררה בשל עבודתו של בעלה במשך 4 שנים בקניה ובדרום אפריקה, אך ב"חיידק אפריקה" נדבקה רק בעת השליחות ההתנדבותית הראשונה – חודשיים באוגנדה במהלך שנת 2006.
מאז חיפשה דרכים לחזור. היא עסקה בפעילות הומניטארית התנדבותית עם פליטי דארפור ואירחה במרפאתה קבוצות מארצות מתפתחות בעולם, שהגיעו לארץ מטעם משרד החוץ. בסוף 2008 הגשימה חלומה ונסעה עם צוות ישראלי ל-4 חודשים בגינאה ביסאו, לשם הקמת המרפאה הקהילתית. היא המשיכה בפעילות זו בשהות בת חודש באוגנדה, ובתחילת 2010 שבה משליחות הומניטארית, מטעם ארגון "נתן", לסיוע לנפגעי רעש האדמה בהאיטי.

להורדת קורא הספרים Bookebook
Get it on Google Play

ספרים מאותן קטגוריות