מראה מקום

מאת: עמית עסיס

מוציא לאור: ראובן מס

קטגוריה: פילוסופיה יהודית, אקולוגיה

מועד פירסום: פברואר 2012

מילות מפתח: מראה מקום , עמית עסיס

ISBN: 978-965-09-0259-9

סדרה: שברי לוחות

שפה: עברית

גודל: 530.83 KB

עמודים: 128

הספר 'מראה מקום', הספר השלישי בסדרה 'שברי לוחות', הינו שורה של נגיעות פואטיות עמוקות במושג המרחב ובהקשריו השונים. הספר בוחן את משמעותם של המקומות בהם אנו חיים, ובהם המעלית והסוכה, הגבול המדיני ומחלף הכבישים, הטיול והאירוח, עליה לרגל ואתר האינטרנט, נמל התעופה ובית המקדש. בשיטוט בין המקומות הם מתגלים למבט המודע לחלוטין לשיח הענף סביב מושג המרחב בהגות הפוסטמודרנית ובחקר התרבות, תוך שהוא מבצר לעצמו צורת התנסחות ייחודית וחריגה המבקשת חום אנושי.

בסדרות של תיאורים העשויים ביד אמן מעביר הספר את הקורא מסע דרך המקומות השונים של החיים הישראליים והחיים המודרניים, על גבולות האני וגבולות המציאות החיצונית, על הגבולות ואליהם. השפה הפואטית, הנקיה והמדוייקת, שיש בה מן השירה ומן ההגות הפילוסופית, מאפשרת לטקסט להיות מקום, המארח את הקורא, מוליך אותו בדרך.
את הטקסטים מלווים צילומים של חגי הלברטל, הבוחנים דרך המבע הויזואלי אותן השאלות שהמבע הלשוני מעורר, ומציעים להן התמודדות אחת נוספת. הטקסטים הכתובים והצילומים מאירים אלו את אלו ומאפשרים השתהות בתוך הספר הרבגוני הזה, הבוחן את השאלות המורכבות והסבוכות ביותר של השיח סביב המרחב מבלי לוותר על רגישות אומנותית ואנושית.

עמית עסיס הוא חוקר ספרות ותרבות, העוסק גם בעריכה ובתאטרון. תלמיד לתואר שלישי בתכנית ללימודי פרשנות ותרבות באוניברסיטת בר אילן. זהו ספרו הראשון.
חגי הלברטל הוא אמן פלסטי ומוזיקאי.

להורדת קורא הספרים Bookebook
Get it on Google Play

ספרים מאותן קטגוריות