ילקוט הפלאים של סבא

מאת: אירית שוורץ

מוציא לאור: אופיר ביכורים

קטגוריה: ילדים ונוער

שפה: עברית

גודל: 37778.95 KB

עמודים: 28

"בֶּאֱמֶת?" יַעֲרָה מַמָּשׁ מְבֻלְבֶּלֶת, וְסַקְרָנוּתָהּ אֵינָהּ יוֹדַעַת גְּבוּל. כָּל כָּךְ הִיא מִשְׁתּוֹקֶקֶת לִשְׁמֹעַ אֶת סִפּוּרוֹ שֶׁל סַבָּא. "תְּסַפֵּר לִי אֶת הַסִּפּוּר, סַבָּא, בְּבַקָּשָׁה!"

יערה בת ה - 7 מבקרת בחופשת הקיץ אצל סבא וסבתא, אותם היא אוהבת כל כך. במהלך הביקור מספר לה סבא זיכרון ילדות שחרוט בו עד עצם היום הזה.
באמצעות הסיפור הנוסטלגי שמספר סבא ליערה, יוצאים השניים למסע מרתק ומרגש גם יחד, ונוגעים במחוזות האוצרים בתוכם מסרים חשובים כמו גם ערכים יקרים.

הפער הבין-דורי שלעיתים קרובות יוצר תהום בין המבוגר לצעיר, מהווה בסיפור שלפנינו גשר לרעות ואחווה, ומקנה משנה תוקף לפתגם הידוע "אין חכם כבעל ניסיון". בימינו אנו, כאשר מתקבלת התחושה שהעולם שייך לצעירים, ואילו קולם של הקשישים נתקל ביחס מבזה ומשפיל לא אחת - מקנה המחברת מקום של כבוד לקשיש, ודואגת שקולו יישמע מעצם היותו אדם מבוגר ולמוד ניסיון.

ילקוט הפלאים של סבא הוא ספרה הראשון של אירית שוורץ. ספר זה פותח צוהר לעולם מופלא בו משמשים הווה ועבר מפתח להבנה, כבוד, חמלה ואהבת אדם. אופן כתיבתה של אירית שוורץ, אשר נשזרים בו רגש ועדינות לרוב, מעיד על זיקה אמיתית לעולם הילדים. החוויה עוברת בצורה בלתי אמצעית וישירה, ומבטיחה תענוג צרוף – לילדים ולמבוגרים כאחד.

להורדת קורא הספרים Bookebook
Get it on Google Play

ספרים מאותן קטגוריות