הארנבת בל

מאת: איילת קדוש

מוציא לאור: אופיר ביכורים

קטגוריה: ילדים ונוער

שפה: עברית

גודל: 17808.14 KB

עמודים: 24

אֲנִי יוֹדַעַת שֶׁזֶּה לֹא מְנֻמָּס לְבַקֵּשׁ מַתָּנוֹת, וְגַם לֹא הָיָה לִי נָעִים, אַךְ הַפַּעַם לֹא יָכֹלְתִּי לְהִתְאַפֵּק, כָּל כָּךְ רָצִיתִי בַּעַל-חַיִּים.

זהו סיפור מרגש על אהבה, על חברוּת ועל התמודדות עם כאב ופרידה.

הספר "הָאַרְנֶבֶת בֶּל" הוא ספר מרגש ונוגע ללב. הוא כתוב בגוף ראשון מתוך זווית הראייה של הילדה ענבר, בשפה המדברת אל הילדים בגובה העיניים ויחד עם זאת מעשירה את שפתם. הספר מתאר במדויק את תהליך ההקשרות שנוצר בין הילדה ענבר לארנבת בל, המלווה בהתלהבות ובהתרגשות. בעקבות אובדן חיית המחמד, ההורים מודאגים נוכח המשבר שחווה ביתם ממהרים לקנות ארנבת חדשה כתחליף, אולם הבת  ענבר מסבירה להם כי היא צריכה עוד זמן להתרגל. עיבוד האבל הינו חלק מתהליך ההחלמה. הוא בא לידי ביטוי בספר בפינה שמכינה ענבר לארנבת  בחדרה, אך הוא יכול להיות כל דבר שבאמצעותו ניתן לעבד את הפרידה. בסיפור המקסים הזה דווקא הילדה מלמדת את הוריה ואותנו שאין מה להיבהל, ושגם משבר טומן בחובו אפשרות לצמיחה, אם נדע להתמודד איתו נכון.

עתליה אדרי עם שלום, יועצת חינוכית

איילת קדוש, נשואה ואם לחמישה, מורה ומחנכת בבית ספר תיכון. את הספר "הארנבת בל" כתבה על מנת לסייע לבתה ענבר לעבד את אובדן חיית המחמד שלה, ולהתגבר על משבר הפרידה.

הספר הוא חלק מסדרת ספרים העוסקים בנושאים שונים מעולמם של ילדים.

להורדת קורא הספרים Bookebook
Get it on Google Play

ספרים מאותן קטגוריות