אתיקה טובה לעסקים

מאת: רות וולף

מוציא לאור: ראובן מס

קטגוריה: עסקים

מועד פירסום: ינואר 2012

מילות מפתח: רות וולף , אתיקה טובה לעסקים

ISBN: 978-965-09-0221-6

שפה: עברית

גודל: 1698.33 KB

עמודים: 336

מדוע כדאי לאיש עסקים לנהוג באופן מוסרי? כיצד התנהגות אתית מסייעת לצמיחה וגידול בתחום העסקי?

"אתיקה טובה לעסקים" פורש את הבעיות וההתמודדויות האתיות העיקריות במגזרים העסקיים בארץ ובעולם.
מטרת הספר להקנות כלים אתיים למנהלים ואנשי עסקים מתוך אמונה שטיפוח אחריות והתנהגות מוסרית תסייע להם להשיג את יעדיהם ולקדם את החברה/ארגון לצמיחה וייעול מירביים. בין היתר הספר סוקר את השערוריות הפיננסיות הגדולות בארה"ב, את השלכותיהן על הכלכלה העולמית והישראלית, ומנתח את הסיבות למעידות.

הספר מציע דרכים להתמודדות עם בעיות אתיות שמנהלים עומדים בפניהן יום יום, מצביע על דרכים למנוע משברים וכשלים ניהוליים ואתיים עתידיים, ומציע פתרונות מעשיים לסכסוכים וקונפליקטים. אחת הבעיות האתיות להן מציע הספר פתרון מעשי היא איך נוהגים במקרה של דרישה לשוחד במדינות בהן שוחד הוא מנהג המקום.

השאלות הגדולות והמשמעותיות שספר זה עונה עליהן: מהו מוסר, איך קובעים מהי תפיסה מוסרית בשלה, מה טיב הקשר בין תרבות לאתיקה, מהי אחריות הדירקטורים, מהי הדרך לכוון את העובדים בארגון להתנהגות אתית, כיצד להשיג נאמנות עובדים לחברה, איך לשפר יחסים במערך העבודה ועוד.

עוד בספר: בנית קוד אתי עסקי בארגון, מהו כולל ודרכים ליישומו, בניית קוד אתי עסקי בינלאומי, טיפול בסוגיות הקשורות לריגול תעשייתי, חשיבות ההשקעה במשאב האנושי, מה ניתן ללמוד מהאתיקה, תרבות העבודה וההתנהלות העסקית ביפן ועוד.

ההתחבטויות, הלבטים, התשובות והפתרונות מוצגים בספר זה מההיבט הפסיכולוגי-מעשי.

הספר מיועד לאנשי עסקים, מנהלים, לרואי חשבון, לעורכי דין ולכל מי שטיפוח מוסרי בארגון יקר לו.

להורדת קורא הספרים Bookebook
Get it on Google Play

אנשים שרכשו ספר זה התעניינו גם ב..