Bookebook הינו אתר אינטרנט חדשני למכירה של ספרים מודפסים ודיגיטלים שתוכנם קשור להוויה הישראלית, וכולל בין היתר ספרים בנושא היסטוריה, מדע, ארכיאולוגיה, מילונים, ספרי יהדות, רפואה, ריפוי, בישול, הומור, פרוזה למבוגרים, ילדים ונוער ועוד.

יזמית האתר, חברת סי די אי סייסטמם, חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם הוצאת הספרים "אופיר ביכורים". שילוב היכולות של שתי החברות - סי די אי סיסטמס בתחום הטכנולוגי ואופיר ביכורים בתחום המו"לות - מאפשר מתן מענה כולל ומושלם לקהל הקוראים, המו"לים והסופרים.

באתר, מו"לים וסופרים יכולים להעלות ספרים ולאפשר למשתמשים לרכוש מהדורה אלקטרונית, מודפסת, או הדפסה של עותק בודד (POD), או שילוב של שניהם (דיגיטלי ומודפס). האתר מאפשר למשתמשים לצפות בתצוגה מקדימה, לקרוא ספרים online או לרכוש ולהוריד לטאבלט/טלפון חכם ולקרוא את הספרים באמצעות אפליקציה מקורית של החברה (Bookebook Reader), המגנה על הגירסה הדיגיטלית של הספר ומונע שימוש בלתי מורשה. הספרים מסווגים לפי קטגוריות וניתן לבצע חיפוש לפי כותרת, שם מחבר, שם מוציא לאור, תאריך פרסום, מילות מפתח, תאריך פרסום ו ISBN.

באתר מיושם מודול SEO (אופטימיזציה במנועי חיפוש - פרי פיותח יחודי של החברה), המאפשר לכל דפי האתר לקבל דירוג גבוה במנועי החיפוש. למחברים ולמוציאים לאור מובטחת חשיפה גבוהה במנועי חיפוש, זאת בנוסף לקמפיינים שיווקים לקידום האתר ולהגברת המכירות.

מחירי הספרים נקבעים על ידי הסופר או המו"ל, ואם הרוכש הפוטנציאלי לא בטוח אם הספר עונה על ציפיותיו, הוא יכול לבצע טעימה באמצעות "תצוגה מקדימה" (הדפים/פרקים לתצוגה מקדימה נבחרים על ידי הסופר/מו"ל). בנוסף, ישנם ספרים הניתנים להורדה בחינם – בעיקר של סופרים עם לב רחב או המעוניינים לקבל חשיפה. שפת המקור של רוב הספרים היא עברית אבל גם הספרייה בלועזית הולכת וגדלה.

אודות CDI Systems

סי די אי סיסטמס נוסדה בשנת 1992, ממוקמת בפארק תעשיות עילית בהר-חוצבים ועוסקת בפיתוח טכנולוגיה בתחום ההוצאה לאור האלקטרונית. במהלך שנות פעילותה, השתרשה בחברה תרבות עיסקית ברמה בינלאומית. צוות מקצועי, יצירתי ומיומן עוסק בפיתוח הליבה הטכנולוגית של החברה מתוך מחוייבות לאיכות ועמידה בסטנדרטים בינלאומים.

™NetIS – טכנולוגיית הליבה של סי די אי סיסטמס - הינה פלטפורמה ייחודית למכירה מוגנת של ספרים ותוכן דיגיטלי - המשלבת תחת מטריה טכנולוגית אחת DRM (הגנה), WCM (כלים לניהול תוכן), SEO (אופטימיזציה למנועי חיפוש), אחזור מידע, וכלים לסחר אלקטרוני.

NetIS מיושמת בהצלחה במאגרים רבים בארץ ובעולם ועומדת מאחורי פרוייקטים יוקרתיים רבים כגון פרויקט השו"ת המקוון של אוניברסיטת בר-אילן, (www.responsa.co.il), מאגר "מיסים של הוצאת רונן, מכון ון ליר, מגנס – הוצאת הספרים של האוניברטיסה העברית, מאגר הביבליוגרפיה של הספר העברי ר"ל-תש"כ (www.hebrew-bibliography.com) הוצאה לאור של מרכז שזר (www.shazar.org.il) ומאגר עדי הנוסח של התלמוד הבבלי www.lieberman-institute.com.

בין הלקוחות המנויים על מאגרים אלה נמנים עשרות אלפי משתמשים פרטים ומאות אוניברסיטאות/ מכללות/ בתי ספר ברחבי העולם, לרבות האוניברסיטאות הגדולות בארה"ב, משרדי ממשלה בארץ וכנסת ישראל.

אודות אופיר ביכורים

"אופיר ביכורים" הינה ההוצאה המובילה בישראל, ליוצרים מקור ישראליים. ההוצאה ממוקמת בעיר יהוד-מונוסון.

מאז שנוסדה ההוצאה בשנת 2005, יצאו לאור מעל 650 כותרים בכל הז'אנרים: פרוזה, ספרי הדרכה, מדע בדיוני, העידן החדש, ספרי עיון, ספרי ילדים ונוער, שירה, ביוגרפיות, אוטוביוגרפיות ובישול.

זהו בית ההוצאה היחידי במדינת ישראל שכולל בתוכו ומכיל במתחם אחד, המשתרע על שטח של 700 מ"ר, את כל המחלקות והשלבים הנוגעים להוצאת הספר לאור: מחלקת ההפקה והתוכן, המחלקה לעיצוב גראפי, מחלקה לתקשורת שיווקית ובית דפוס דיגיטלי בהם מודפסים ספרי המחברים וגם חנות ספרים.

המודל הייחודי, המשלב בין הוצאה לאור לבין מערך יצור הכולל עיצוב, דפוס ושירותי יחסי ציבור ושיווק, מאפשר למחבר נוחות מרבית והשתתפות בכל תהליכי היצירה.

בשנת 2012 השיקה אופיר ביכורים את מיזם "סופר נולד"- תחרות כתיבה יוצרת לארגונים וחברות בסופן מופק ספר לזוכה במהדורה מסחרית או אישית. התחרות יושמה בהצלחה לראשונה בחברת HP. אח"כ במסגרת מקומוני רשת "גל גפן" קניון ירושלים, וכיום בפעם השנייה בארגון "הסתדרות המורים בישראל" בשפה העברית ובשפה הערבית.

באפריל 2017 , חתמה ההוצאה על הסכם הוצאה לאור עם אוניברסיטת רנמין מבייגי'ן להוצאת ספריה בישראל, במסגרתו "אופיר ביכורים" תתרגם לעברית, תוציא לאור ותפיץ לרשתות הספרים והחנויות הפרטיות לרבות בהפצה דיגיטאלית, ספרים פופולארים בסוגות עיון ורומנים שראו אור בסין. זהו מיזם משותף עם אחותה הישראלית, אוניברסיטת תל אביב.

בין המחברים שהוציאו את ספרם לאור בהוצאה: ד"ר דוד קליין, אסי דיין, ד"ר ישראל פלד, תא"ל במיל ישראל לשם, יהודה אטלס, ניצב בדימוס ברטי אוחיון, פרופ' דב בהט, אל"מ במי'ל אריה עוז, ד"ר זאב גילקיס, שהרל'ה שרון, זלמן וינדר שושי, ועוד.